Список участников 2017

Piano Bridges 2017

Winners – Ensemble:
1-я премия / 1st Prize:
Polina Rendak & Mikhail Dubov
Полина Рендак, Михаил Дубов

2-я премия / 2nd Prize: не присуждена / not awarded

3-я премия / 3rd Prize:
Anna Tolstikova & Margarita Safonova
Анна Толстикова, Маргарита Сафонова

Maria Tuktarova & Natalia Abdulrakhim
Мария Туктарова, Наталья Абдулрахим

Irina Glaz & Alevtina Beleshova
Ирина Глаз, Алевтина Белешова

2nd Round Participants 

Соло, 2-я категория / Solo, 2nd Category
Юрий Соколов  / Yury Sokolov
Кейко Кирхер  / Keiko Kircher
Мария Прельвиц  / Maria Prellwitz
Константин Мамонтов / Konstantin Mamontov
Яна Крастина  / Yana Krastina
Вероника Андрианова  / Veronika Andrianova
Тацуя Кегай  / Tatsuya Kegay

Соло, 1-я категория / Solo, 1st Category
Анна Антимийчук  / Anna Antimiychuk
Галина Жидяева / Galina Zhidyaeva
Мария Виданова  / MariaVidanova
Ферди Талан / Ferdy Talan
Сергей Веретенников / Sergey Veretennikov
Андрей Гапонов  / Andrey Gaponov
Иэн Рой / Ian Roy
Эсфир Росс / Esfir Ross
Дервила Бреннан / Deirbhile Brennan

List of Participants 2017

1st Category

ANTIMIYCHUK Anna, St. Petersburg, Russia

BRENNAN Deirbhile, Dublin, Ireland

DI MARZIO Marco, Pescara, Italy/Dublin, Ireland

DYATKO Andrey, St. Petersburg, Russia

GAPONOV Andrey, Moscow, Russia

GAZIZOV Arseny, St. Petersburg, Russia

KUTUZOVA Yulia, Tver, Russia

MURATOVA Serafima, Nizhny Novgorod, Russia

OGORODNOV Dmitry, Gatchina, Russia

PLYASOV Viktor, Krasnoyarsk, Russia

ROSS Esfir, Oakland, USA

ROY Ian, Nuneaton, UK

TALAN Ferdy, Jakarta, Indonesia/New York, USA

TELEZHKO Yulia, St. Petersburg, Russia

VERETENNIKOV Sergey, Moscow, Russia

VIDANOVA Maria, St. Petersburg, Russia

VLADILO Ierca, Trieste, Italy

ZHIDYAEVA Galina, Krasnoyarsk, Russia

2nd Category

ALEKSEEVSKAYA Ekaterina, Moscow, Russia

ANDRIANOVA Veronika, Moscow, Russia

BRYUKHANOV Ilya, Protvino, Russia

BUELOW Thomas, Grosshansdorf, Germany

BURENKOV Viktor, Voronezh, Russia

CALDINE David, Washington ,USA

DRONOVA Olga, St. Petersburg, Russia

EFIMOVA Ksenia, Perm, Russia

GUFRANOV Albert, St. Petersburg, Russia

HOVHANNISYAN Arshak, Charentsavan, Armenia

KEGAY Tatsuya, Tokio, Japan

KIRCHER Keiko, Champaign, USA/Konan, Japan

KRASTINA Yana, Grodno, Belarus

LENIN Gleb, Moscow, Russia

LOTOVA Aleksandra, Severouralsk, Russia

MAMONTOV Konstantin, Moscow, Russia

MURAVYOVA Ksenia, St. Petersburg, Russia

OCHKHIKIDZE Otari, Moscow, Russia

OVELKO Yury, Moscow, Russia

PARASCHIVESCU Andreea, Bucharest, Romania

PEDRAM Pouria, Tehran, Iran

PETROV Dmitry, St. Petersburg, Russia

PRELLWITZ Maria, Munich, Germany

ROSTOVTSEVA Aleksandra, Moscow, Russia

SMIRNOV Nikolay, St. Petersburg, Russia

SOKOLOV Yury, St. Petersburg, Russia

THAI NGOK Cham, Da Nang, Vietnam

TIMOFEEVA Zhanna, St. Petersburg, Russia

Ensemble

1/ GLAZ Irina and BELESHOVA Alevtina, Chelyabinsk, Russia

2/ RENDAK Polina, Petrozavodsk, Russia/Paris, France

and DUBOV Mikhail, Moscow, Russia/London, UK

3/ TUKTAROVA Maria and ABDULRAKHIM Natalia, St. Petersburg, Russia

4/ TOLSTIKOVA Anna and SAFONOVA Margarita, St. Petersburg, Russia