List of Participants 2019

Piano Bridges – 2019

Ensembles
1. Bakinovskaya, Margarita & Kataeva, Violetta (Minsk, Belarus)

2. Berkos, Anastasia & Pugacheva, Nadezhda (Saint Petersburg, Russia)

3. Bondarenko, Mariya & Shumanskaya, Mariya (Minsk, Belarus)

4. Golikov, Artyom (Moscow, Russia) & Skutin, Stanislav (Saint Petersburg, Russia)

5. Liu, Yvonne & Iisaka, Ken (Foster City, California, USA)

1st Category 

1. Antimiychuk, Anna (Saint Petersburg, Russia)

2. Avetian, Aram (Saint Petersburg, Russia / Yerevan, Armenia)

3. Backofen Craig, Jeanne (Forest, Virginia, USA)

4. Chekodanov, Sergei (Vyritsa, Leningrad oblast, Russia)

5. Chimed-Ochir, Chingunzhav (Ulaanbaatar, Mongolia)

6. Dubskikh, Tatiana (Krasnogorsk, Russia)

7. Gaponov, Andrey (Moscow, Russia)

8. Herrezuelo, Ana Belen (Barcelona, Spain)

9. Kataeva, Violetta (Minsk, Belarus)

10. Kiranov, Andrei (Minsk, Belarus)

11. Legris, Tristan (Marseille, France)

12. Pavlov, Alexandr (Saint Petersburg, Russia)

13. Roshchupkin, Igor (Saint Petersburg, Russia)

14. Roy, Ian (Nuneaton, UK)

15. Simakova, Uliana (Puschino, Russia)

16. Slavin, Michael (Manhasset, New York, USA)

17. Soloviova, Nadezhda (Saint Petersburg, Russia)

18. Sutherland, Sean (Kingstown, St. Vincent and the Grenadines / Toronto, Canada)

19. Sylvain, Levy (Limoges, France)

20. Telezhko, Yulia (Saint Petersburg, Russia)

21. Tingle, Matthew (Windsor, Ontario, Canada)

22. Vladilo, Jerca (Trieste, Italy)

2nd Category

1. Agronskaya, Ilona (Khimki, Russia)

2. Bakinovskaya, Margarita (Minsk, Belarus)

3. Bondarenko, Mariya (Minsk, Belarus)

4. Bronowicz, Anna (Lomza, Poland)

5. Bryukhanov, Ilya (Protvino, Russia)

6. Bülow, Thomas (Grosshansdorf, Germany)

7. Caldine, David (Washington, USA)

8. Cannelli, Simone (San Benedetto del Tronto, Italy)

9. Chubukov, Dmitriy (Saint Petersburg, Russia)

10. Cybulsky, Roman (Palm Coast, Florida, USA)

11. Dronova, Olga (Saint Petersburg, Russia)

12. Golikov, Artyom (Moscow, Russia)

13. Gorbunova, Irina (Saint Petersburg, Russia)

14. Iisaka, Ken (Foster City, California, USA)

15. Kegai, Tatsuya (Tokyo, Japan)

16. Khokhryakov, Dmitriy (Yekaterinburg, Russia)

17. Klüner, Laura Valentina (Gelsenkirchen, Germany)

18. Kulchitskaya, Valentina (Moscow, Russia)

19. Martynov, Anatoliy (Saint Petersburg, Russia)

20. Matirniy, Stepan (Moscow, Russia)

21. Mukha, Anna (Timashevsk, Russia)

22. Ochkhikidze, Otari ( Bolnisi, Georgia)

23. Park, VelaSusan (New York, USA)

24. Peixoto, Jose Mauro Silveira (Sao Paulo, Brasil)

25. Pilevina, Daria (Saint Petersburg, Russia)

26. Rostovtseva, Alexandra (Moscow, Russia)

27. Rubtsov, Alexandr (Saint Petersburg, Russia)

28. Taruki, Yoko (Yokohama, Japan)

29. Traicu-Perianu, Monica (Timisoara, Romania)

30. Tsuchihashi, Yuto (Sapporo, Japan)

31. Tverskaya, Daria (Moscow, Russia)

32. Zuykov, Daniil (Saint Petersburg, Russia)